Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Jacek Godlewski Tel.: 59 83 475 58, kom. 784 040 946

Dodatkowe informacje


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Lasy nadleśnictwa

Lasy nadleśnictwa

Lasy Nadleśnictwa Człuchów

Nadleśnictwo Człuchów zarządza ponad 21 600 ha lasów Skarbu Państwa.

Lasy Nadleśnictwa Człuchów położone są w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego. Lasy te stanowią prawdziwe bogactwo przyrody. Na naszym terenie występuje pełen przekrój siedlisk leśnych — od borów sosnowych, przez lasy mieszane, aż po żyzne buczyny i wilgotne olsy. Tym, co wyróżnia nasz teren, to także obecność dziesiątek jezior i zbiorników wodnych – mniejszych i większych – rozrzuconych wśród lasów i łąk. Stanowią one oazę spokoju, cenne siedliska przyrodnicze i źródło wyjątkowych walorów krajobrazowych.

Na zarządzanym obszarze prowadzimy zrównoważoną gospodarkę leśną: odnawiamy, pielęgnujemy i planowo pozyskujemy drewno – surowiec naturalny, w pełni odnawialny i przyjazny środowisku. Dbamy o ochronę cennych siedlisk i gatunków, a także o to, by lasy były dostępne i bezpieczne dla każdego.

Nasze lasy to przestrzeń, gdzie przyroda spotyka człowieka — z myślą o teraźniejszości i przyszłych pokoleniach. Serdecznie zapraszamy do ich poznawania, odkrywania i wspólnego szanowania.