Wydawca treści
Jak chronimy lasy
Ochrona lasu to niełatwe ale satysfakcjonjące zadanie
Znaczna część nadleśnictwa charakteryzuje się obecnością litych i słabo urozmaiconych pod względem składu gatunkowego drzewostanów, w znacznej części położonych na gruntach porolnych, które szczególnie zagrożone są ze strony szkodników owadzich i grzybów patogenicznych.
Kolejnym problemem z jakim boryka się nadleśnictwo są szkody od zwierzyny. Co roku nadleśnictwo stosuje szereg metod w celu ograniczenia szkód, np. grodzenia, repelenty i wykładanie drzew zgryzowych. Bardzo ważnym elementem jest również prawidłowo prowadzona gospodarka łowiecka.
Silne wiatry, obfite opady śniegu, wczesne i późne przymrozki oraz okresowe susze to najczęstsze zagrożenia abiotyczne, na które narażone są lasy na terenie Nadleśnictwa Człuchów.
Pomimo, że Polska od kilku lat zmienia sposób gospodarowania odpadami, to w dalszym ciągu lasy nadleśnictwa są mocno zaśmiecane, a Lasy Państwowe ponoszą ogromne koszty na oczyszczanie terenów oraz zagospodarowanie odpadów.
Najnowsze aktualności
Wizyta w Przedszkolu Miejskim im. Jacka i Agatki w Człuchowie
Wizyta w Przedszkolu Miejskim im. Jacka i Agatki w Człuchowie
Przy okazji naszej pracy mamy możliwość brać czynny udział w wielu wydarzeniach dziejących się na terenie miasta Człuchów. Drobnym akcentem włączyliśmy się w obchody 80-tej rocznicy urodzin Przedszkola Miejskiego im. Jacka i Agatki w Człuchowie. Z grupą Muchomorków, oraz Biedronek – dwoma najmłodszymi grupami z przedszkola - posadziliśmy dęby w istniejącym już szpalerze drzewek otaczających budynek. Dodatkowo grupa Muchomorków w ramach zajęć realizowała projekt „Piękna nasza Polska cała”. Dzieci wykonały pracę z prawdziwym dziecięcym entuzjazmem, praca z nimi to prawdziwa przyjemność. Tego typu zajęcia wspaniale rozwijają w młodych ludziach znajomość przyrody oraz chęć dbania o najbliższe otoczenie w sposób świadomy.