Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Inwentaryzacja dzików 2016

Na podstawie decyzji nr 498 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 29.10.2016 r., w dniach 25-27.10.2016 r. na terenie całego Nadleśnictwa Człuchów odbyła się "inwentaryzacja dzika" podczas której udział wzięło 200 osób podzielonych na 2 grupy. W ramach dobrej współpracy, oprócz pracowników Nadleśnictwa zaangażowały się wszystkie Koła Łowieckie min. K.Ł. "Jeleń"  ,  K.Ł. "Dzik"  ,  K.Ł. "Darzbór" ,  K.Ł. "Bażant" ,  K.Ł. "Szarak"  ,  K.Ł. "Orzeł"  i K.Ł. "Daniel" nadzorowane przez Nadleśnictwo Człuchów.
Podczas inwentaryzacji zaobserwowano 94 dziki na pow. "miotów" 2540 ha. 
Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały do przeprowadzenia "Inwentaryzacji"

Darz Bór.

Wydarzenia Wydarzenia

Burzowy kłopot

Wiatrołomy i wiatrowały pod Skowarnkami

Sobotnia burza (24.05.2014r), przyniosła naszym lasom dużą ilość wody w postaci deszczu. Jednak nie jest to jedyny podarunek. Wraz w huraganowym porywem wiatru przyszły też szkody w lesie koło miejscowości Skowarnki. Uszkodzeniu uległo około 1,00 ha lasu w wieku 61 lat. Wiatr wywrócił lub złamał osiki, klony brzozy i sosny. No cóż - teraz trzeba to będzie posprzątać i w przyszłym roku posadzić las od nowa.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Burzowy kłopot cz. 2

Jak co roku występują opady deszczu oraz silne wiatry. W tym roku sobotnia burza (03.07.2016r), dała się we znaki wszystkim mieszkańcom Powiatu Człuchowskiego. Wraz w huraganowym porywem wiatru przyszły szkody w lesie w oddz. 130 leśnictwa Leszczenica oraz w oddz. 87g leśnictwa Jaromierz. Łącznie uszkodzeniu uległo około 1,00 ha lasu w wieku 32 lat. Wiatr wywrócił lub złamał sosny jak zapałki. No cóż - teraz trzeba to będzie posprzątać i w przyszłym roku posadzić las od nowa.