Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Inwentaryzacja dzików 2016

Na podstawie decyzji nr 498 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 29.10.2016 r., w dniach 25-27.10.2016 r. na terenie całego Nadleśnictwa Człuchów odbyła się "inwentaryzacja dzika" podczas której udział wzięło 200 osób podzielonych na 2 grupy. W ramach dobrej współpracy, oprócz pracowników Nadleśnictwa zaangażowały się wszystkie Koła Łowieckie min. K.Ł. "Jeleń"  ,  K.Ł. "Dzik"  ,  K.Ł. "Darzbór" ,  K.Ł. "Bażant" ,  K.Ł. "Szarak"  ,  K.Ł. "Orzeł"  i K.Ł. "Daniel" nadzorowane przez Nadleśnictwo Człuchów.
Podczas inwentaryzacji zaobserwowano 94 dziki na pow. "miotów" 2540 ha. 
Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały do przeprowadzenia "Inwentaryzacji"

Darz Bór.

Wydarzenia Wydarzenia

Oprysk lotniczy

Śmigłowiec nad lasami

Na drzewostanach dębowych, w leśnictwie Debrzno i Lipie licznie pojawiły się  gąsienice piędzika przedzimka. Aby zwalczyć tego groźnego szkodnika owadziego drzew liściastych, dnia 15.05.2014 roku w godzinach wieczornych dokonaliśmy oprysku zagrożonych oddziałów. Żeby działać jak najbardziej pro-ekologicznie nie wprowadzaliśmy do środowiska chemii. Oprysk wykonaliśmy preparatem biologicznym FORAY 76B SC, zawierającym bakterię Bacillus thuringiensis var. Kurstaki. Dzięki temu mamy pewność, że środek jest bezpieczny tak dla środowiska jak i dla pszczół.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Burzowy kłopot cz. 2

Jak co roku występują opady deszczu oraz silne wiatry. W tym roku sobotnia burza (03.07.2016r), dała się we znaki wszystkim mieszkańcom Powiatu Człuchowskiego. Wraz w huraganowym porywem wiatru przyszły szkody w lesie w oddz. 130 leśnictwa Leszczenica oraz w oddz. 87g leśnictwa Jaromierz. Łącznie uszkodzeniu uległo około 1,00 ha lasu w wieku 32 lat. Wiatr wywrócił lub złamał sosny jak zapałki. No cóż - teraz trzeba to będzie posprzątać i w przyszłym roku posadzić las od nowa.